Cena Bitcoinów wzrasta powyżej 11.000 USD, ponieważ USD słabnie.

Gwiezdne wykonanie ceny Bitcoina ucisza krytyków. Gdy byki Bitcoinów wzbijają się w powietrze, wspinają się po przeszkodach i odnotowują solidne zyski w ciągu ostatnich kilku godzin, podstawy prawdopodobnie zwiększą popyt.

Warto zwrócić uwagę na ogólny stan światowej gospodarki.

Ze Stanami Zjednoczonymi w strzępach i USD tłumione, bezpośrednia korelacja między głównego nurtu magazynu wartości, złota, i Bitcoin wskazówki ostrożności.

RelatedPosts .
Cena Bitcoinów wzrasta powyżej 11160 dolarów, czego można się spodziewać?
Bitcoin wieloryb porusza się $156M jak cena narusza poziom $11k.
Cena Bitcoinów przerywa kluczową linię oporu, następne 13,800 dolarów?
Amerykanie inwestycje Bitcoin wzrosną wraz z funduszem stymulacyjnym

Cena Bitcoinów wzrasta powyżej 11.000 USD, ponieważ USD osłabia się 1
Słaby dolar amerykański

W czwartek (30 lipca 2020 roku) indeks dolarowy spadł do poziomów ostatnio obserwowanych w 2018 roku.

Rezerwa Federalna USA wyraziła następnie chęć interwencji. Wprawdzie Amerykanie mogą otrzymać kolejny test stymulujący zgodnie z ustawą CARES Act, jednak utrzymanie stóp procentowych na poziomie bliskim zeru i dalszy wzrost zakupów obligacji może spowodować ucieczkę kapitału do bezpiecznych przystani.

W takim przypadku, wybrane waluty fiat i metale szlachetne otrzymają prawdopodobnie kolejną falę zastrzyku kapitału. Złoto i złoto cyfrowe – gdy gospodarka stoi w miejscu, a ryzyko depresji rośnie – zazwyczaj przynoszą korzyści.

W tym tempie ich zyski mogą być ogromne, a ceny i pułap rynkowy dla nowych wycen mogą być jeszcze większe.

Większość adresów Bitcoinów to „in the money“.
Dlatego nie jest zaskoczeniem, gdy ostatnia obserwacja Glass Node ujawniła, że ponad 93% adresów BTC jest „w pieniądzach“.

Ostatnia eksplozja cen może to wyjaśnić, ale nadal większość z nich to posiadacze, którzy przeszli kataklizm z marca 2020 roku.

Następnie cena Bitcoin System spadła do około 4500 dolarów w następstwie rosnących wskaźników infekcji koronaawirusowych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Biorąc pod uwagę spekulacyjny charakter uczestników kryptoanalizy, jeśli dojdzie do nieoczekiwanego szoku i spadku cen BTC, może nastąpić likwidacja, wywierając ogromną presję na byki.

Analiza cen Bitcoinów
Dzienny wykres cen Bitcoinów na dzień 31 lipca 2020 r.
W czasie prasy, cena Bitcoin jest w trendzie powyżej 11.100 dolarów. Dodając 16 procent w stosunku do USD w ostatnim tygodniu handlowym, BTC ma jeszcze do pokonania wyniki ETH.

Z układu świecowego, podstawowy impet wydaje się być silny. Mimo, że w dniach 28-30 lipca miały miejsce przypadki zawyżenia wyceny, to dzisiejsza poprzeczka jest coraz wyższa.

Co najważniejsze, paski Bitcoin byka są banding wzdłuż górnej BB i nadal odchodzą od środka BB z rosnącym udziałem. Im większa rozbieżność, tym większa zmienność.

Ponadto, im bardziej wstęga rośnie, a cena Bitcoin’a kontynuuje swój prawie prostopadły wzrost, tym większy jest pęd bazowy.

Połączone, świecowe układy sugerują silny pęd wzrostowy budujący byczy przypadek.

Technicznie rzecz biorąc, tak długo jak cena Bitcoina lewituje powyżej wyżu z czerwca 2020 roku wynoszącego 10.500 dolarów, każdy dip powinien być okazją do zakupu.

Ostre straty poniżej 20-dniowej średniej kroczącej i 10.500 dolarów z tyłu wysokich wolumenów handlowych mogą oznaczać lokalny szczyt, sygnalizując wyczerpanie.